Orientujete sa vo víne? Naučíme vás.

Nastal čas zmeniť váš pohľad na víno.

Atraktívne video prednášky
Responzívne prostredie
K dispozícii 24/7

Pozrite si ZADARMO kurz "Ako sa rodí víno"

Vinárska Akadémia Online

Marian Hlavačka, autor projektu

je projekt celoživotného vzdelávania o víne. Či ste vinársky novic, milovník vína alebo si potrebujete zopakovať vedomosti o víne, ste na správnom mieste. Prostredníctvom série vzdelávacích videí, kvízov a testov na našej interaktívnej platforme vás naučíme všetko čo ste chceli a potrebujete vedieť o víne. Profesionáli z odboru sa postarajú o to aby vaša cesta poznania vína bola zábavná a úspešná. Objavte svet vína tak ako ste ho ešte nevideli.


Vzdelávacie moduly - prvá séria

Ako sa rodí víno

Cesta vína do pohára má mnoho podôb. Ako hovoria vinári, víno sa rodí už vo vinohrade. Vinár sleduje parametre dozrievajúceho hrozna a na základe jeho cukornatosti, obsahu kyselín a úrovne pH sa rozhoduje aké bude výsledné víno.

Zobraziť detaily kurzu >>

Výroba šumivých vín

Základom šumivého vína je umenie kupáže hroznových muštov a vín. Výsledný produkt je priamo závislý na skúsenostiach vinára. Ten musí tiež predvídať ako dopadne druhotné kvasenie a ako sa bude šumivé víno vyvíjať nasledujúce roky.

Zobraziť detaily kurzu >>

Technológia výroby vína

Prečo jedno víno chutí tak a druhé zase inak? Bol to zámer alebo omyl vinára? Technológiou výroby vína vás prevedie Vladimír Mrva. Okrem iného sa dozviete ako je potrebné spracovať hrozno pri výrobe bielých, červených aj ružových vín.

Zobraziť detaily kurzu >>

Tradičná výroba sudov

Ku kvalitným vínam patria aj kvalitné drevené sudy. Majster debnár Peter Gembeš z Pukanca nám jeden taký ručne vyrobí a vysvetlí ako sa nazývajú konkrétne časti dreveného sudu a na čo slúžia. Môžete sa tešiť na skvelý vizuálny zážitok.

Zobraziť detaily kurzu >>

Tokajské vína

Typický charakter vínam z tokajskej oblasti dávajú pôdno-klimatické podmienky, ktoré umožňujú vznik ušľachtilej plesne Botrytis Cinerea Person. Botrytída v ušľachtilej forme, ktorá napáda hrozno vytvára cibéby a formuje množstvo antibiotík.

Zobraziť detaily kurzu >>

Rady a tipy sommeliéra

V tomto module vysvetlíme ako nám sommeliér môže pomôcť pri výbere vhodného vína v reštaurácii a názorne nám ukáže množstvo zaujímavých praktických tipov z oblasti podávania, servírovania, konzumácie a uskladňovania vína.

Zobraziť detaily kurzu >>

Víno je dnes určitým fenoménom. Nikdy sa nepísalo a nerozprávalo o ňom toľko, čo dnes. Ľudia sú hladní po informáciách o víne. Preto si myslím, že Winecademy je výborný projekt na získavanie nových informácií a vzdelávaní sa v tomto odbore.

Vladimír Mrva
Enológ a spolumajiteľ firmy VÍNO MRVA & STANKO

Kurzy Vinárskej Akadémie Online odporúčam každému, kto nemá čas študovať knihy, nemôže toľko osobne cestovať a učiť sa do podrobna víno a všetko s ním spoločné, ale má chuť sa naučiť a získať vedomosti priamo od profesionálov, ktorí hrdo stoja za svojou prácou!

Jaro Macik
Vinár a spolumajiteľ TOKAJ MACIK WINERY

Odkiaľ víno pochádza, kto ho vytvoril, akým spôsobom a z ktorej odrody? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky možno nájsť v špecializovaných kurzoch alebo akadémiách, kde vyučujú vinárski experti z celého sveta. Žijeme však rýchlu dobu, preto jednou z alternatív je možnosť využitia moderných technológií. Výhodou online vzdelávania je, že možno študovať kedykoľvek a kdekoľvek.

Ing. Edita Ďurčová
AIWS & Weinakademiker

Enologička a medzinárodná degustátorka

Aby sme mohli spoznať a vychutnať víno čo najlepšie, musíme nielen veľa degustovať, ale sa tiež vzdelávať v oblasti jeho výroby. Čo je však na víne to najzaujímavejšie je, že každým rokom môže byť iné a to vďaka tomu, že v jeden rok spracovávame hrozno z tej oblasti, ďalší rok z inej. A hoci je odlišné, vždy dbáme o to, aby bolo kvalitné a tešilo sa obľube. Každé víno si žije svojim životom a bola by škoda neobjaviť tajomstvá týchto životov.

Ingrid Vajczikova
Hlavná enologička, Hubert J.E. Sereď

Všetko čo ste chceli vedieť o víne, 
ale báli ste sa opýtať